top of page
IMG_1975.jpg

Żeglarstwo jest eko

Home: Witaj

O projekcie

W tym projekcie sprawdzamy jak żeglować po Mazurach ekologicznie - z przyjemnością i z szacunkiem do natury.

Co Robimy?

Mazury to jedno najpiękniejszych miejsc Polski, a żeglarstwo to pasja, która w tej krainie smakuje wyjątkowo.

Dzisiaj wpływ człowieka na środowisko to temat, którego nie da się pominąć. Jak jednak pogodzić temat rozwoju turystyki, która zawsze będzie na środowisko wpływać, z ochroną środowiska naturalnego? Jak to zrobić na Mazurach, gdzie z jednej strony staramy się rozwijać i promować turystykę żeglarską, a z drugiej chcemy ochronić nasz cud natury przed zgubnym wpływem naszej obecności?

W tym projekcie szukamy odpowiedzi na pytanie o to jak żeglować ekologicznie - z przyjemnością, ale i z czacunkiem do natury. By Mazury już zawsze były piękne.

Home: Kim jesteśmy?

Czym się zajmujemy?

Projekt bez tytułu (5).png

Konsultacje

Przeprowadzimy ankietę wśród osób, organizacji społecznych, instytucji, armatorów i przedsiębiorstw związanych z turystyką żeglarską i ekologią na Mazurach. Celem ankiety jest wyłonienie tematów z pogranicza żeglarstwa i ekologii, które stanowią proble i w których brakuje wiedzy.

Projekt bez tytułu (4).png

Artykuły

Poprosimy ekspertów ds. ekologii o opracowanie serii artykułów, które dostarczą odpowiedzi na zidentyfikowane w ankiecie wątpliwości. Na ich podstawie opracujemy materiały szkoleniowe dostępne dla każdego żeglarza i każdej zainteresowanej szkoły.

Projekt bez tytułu (6).png

Wywiady wideo

Nakręcimy serię wywiadów wideo z ekologami, żeglarzami, armatorami czy przedstawicielami instytucji, w których porozmawiamy o ich perspektywie na ekologiczne żeglarstwo oraz problemach, które najbardziej nurtują żeglarzy.

Projekt bez tytułu (7).png

Warsztaty i raport

Nakręcimy serię wywiadów wideo z ekologami, żeglarzami, armatorami czy przedstawicielami instytucji, w których porozmawiamy o ich perspektywie na ekologiczne żeglarstwo oraz problemach, które najbardziej nurtują żeglarzy.

Projekt “Żeglarstwo jest eko” finansowany jest w ramach konkursu "Projekty solidarności” Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekt potrwa od lutego 2022 do lutego 2023 roku.

Home: Lista
timeline.png
Home: Obraz
Home: Feed bloga
bottom of page