top of page

Zainstaluj tablice edukacyjne w porcie lub szkole

Czym są tablice edukacyjne?

 

Tablice edukacyjne to koncept znany z leśnych ścieżek edukacyjnych. W 2023 roku przeprowadziliśmy kilka wywiadów z żeglarzami i mieszkańcami, dzięki którym zrozumieliśmy, że tego właśnie potrzeba by dotrzeć do żeglarzy, motorowodniaków czy turystów w miejscach, gdzie najczęściej przebywają na Mazurach – czyli nad wodą. Nie każdy ma czas poszukiwać wiedzy w podręcznikach czy artykułach w Internecie. Każdy z nas jednak czekał na brzegu na kogoś z załogi lub leniwie snuł się po porcie – to doskonały moment pozyskać trochę łatwo dostępnej wiedzy, zwłaszcza gdy ta jest na wyciągnięcie ręki.


Nasze tablice składają się z zestawu 3 tablic o wymiarach 100x150 cm (patrz zdjęcia).
 

Co znajduje się na tablicach i jak powstały?

Dowiecie się z nich, między innymi, jaki jest stan mazurskich jezior, czym jest eutrofizacja i jak jej zapobiegać oraz jak ograniczyć swój wpływ na środowisko. Treści tablic przygotowaliśmy we współpracy z naukowcami z Zakładu Ochrony Wód Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego, który objął je patronatem merytorycznym. Instytut zadbał o to, by na tablicach znalazły się na nich ścisłe, zweryfikowane informacje i wartościowe fakt. Za warstwę wizualną odpowiada Agnieszka Gietko.


Jak skorzystać z tablic?

  1. Tablice dla każdego. Grafikę tablice wersji ostatecznej udostępnimy wkrótce za darmo do pobrania z naszej strony internetowej – we wersji pełnej (3 tablice) oraz jako sama grafika dot. eutrofizacji. Każdego zapraszamy do korzystania z tych materiałów w celu edukowania przyszłych (i obecnych!) pokoleń żeglarzy.
     

  2. Tablice outdoorowe do portów i publicznych przestrzeni nad wodą. Szukamy przedsiębiorstw i samorządów zainteresowanych umieszczeniem naszych tablic w zarządzanych przez siebie przestrzeniach. Dzięki temu razem przekażemy cenną wiedzę, a Wy pokażecie, że leży Wam na sercu ochrona środowiska. Tablice będą wykonane z solidnych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Koszt tablic zaczyna się od 1000 PLN/szt. już ze stelażem. Wspólnie pomyślimy o finansowaniu i konkretnej lokalizacji.
     

  3. Tablice indoorowe do szkół i innych ośrodków edukacyjnych. Tablice chcemy umieścić także w szkołach i innych przestrzeniach publicznych, gdzie mogą zawisnąć na szkolnych gazetkach czy jako tymczasowa instalacja edukacyjna. Drukujemy je na lekkiej i bezpiecznej piance spełniającej niezbędne standardy. Koszt jest niewielki i będziemy w stanie pokryć go z naszych środków.

 

Jeśli jesteście zainteresowani, koniecznie dajcie nam znać mailowo (info@zeglarstwojesteko.pl) lub telefonicznie (+ 48 787 476 559).

Skąd wzięliśmy finansowanie?

Powstanie tablic sfinansowaliśmy w ramach programu Social Tides: Aspire prowadzonego przez INCO Academy i finansowanego przez Google. O programie i jego efektach więcej przeczytacie tutaj.

bottom of page